فروشگاه برناز | وارد شوید | ثبت نام کنید

لباس هایم را با چه رنگهایی ست کنم

اگر چه ممکن است هر کسی به زعم خودش خوش پوش ترین آدم دنیا به نظر برسد اما باید توجه داشت که این هارمونی رنگ ها در لباس و تیپ آن شخص شاید فقط برای خودش جذاب باشد. مثلاً شخصی از نظر سلیقه فلان ترکیب رنگ را دوست دارد اما آیا این ست رنگ مورد پسند عامه قرار دارد یا نه؟

بسیار پیش آمده که یک نفر در یک مهمانی ترکیب‌های مختلفی از رنگها را انتخاب کرده و به نظر خودش هم خیلی عالی به نظر می آید اما دیگران چه حسی به این رنگها دارند؟ خود من بارها دیده ام و شنیده ام که فلانی چه لباس بد رنگی پوشیده یا اینکه فلانی چقدر رنگ لباسهایش یا حتی رنگ آرایشش جیغه!!! خب این رنگها شاید به سلیقه اون شخص قشنگ بیاد ولی مسلما عامه پسند نیست یا به عبارت خودمونی شیک و دل پسند نیست.


شما باید برای انتخاب رنگ‌های شیک و متناسب با خودتان اصول اولیه رنگهای پایه را بدانید.
در زیر به شما نشان می‌دهیم که چطور باید رنگهای مختلف را با هم ترکیب کنید تا زیبا به نظر برسید.
قبل از هر چیز باید بدانیم که کلید اصلی این راز درک ما از ماهیت رنگ‌هاست.

ترتیب طبیعی رنگهای پایه طبق لیست زیر می‌باشد.
قرمز،نارنجی ،زرد،سبز آبی،نیلی، و بنفش
حال اگر ابتدا و انتهای این لیست را به هم متصل کنیم به یک چرخونه میرسیم به مانند شکل زیر…

گردونه رنگی


این روش ساده ترین روش برای درک چگونگی کار با رنگهای مختلف است و همچنین با این روش میتوانید اطمینان حاصل کنید که لباسهای شما کاملا با هم مطابقت دارند.
نیکی بوگاردوس تحلیلگر رنگ می گوید رنگها وقتی با یکدیگر هماهنگ باشند بهترین عملکرد را خواهند داشت
در زیر به پنج نمونه از هماهنگی رنگها در چرخونه رنگ اشاره خواهیم کرد.

تک رنگ:
زمانی که یک لباس سر تا پا یک رنگ به تن میکنیم  مهمترین مسأله خود مدل لباس است یعنی لباس باید از نظر دوخت و مدل عامه پسند باشد زیرا پوشش تک رنگ در زوایای مختلف تغییر رنگ نمی‌دهد فقط کمی به صورت سایه و روشن می شود و فقط خود مدل لباس است که به شما جلوه می دهد. مثلا اگر کسی یک لباس یک دست صورتی بر تن داشته باشد در  نگاه مخاطب یک نگاه به هم چسبیده ایجاد می گردد این یعنی جایی در لباس وجود ندارد که نگاه را قطع کند و چشم به راحتی کار خود را بدون هیچ شوکی انجام می دهد خود این موضوع میتواند کار را بسیار جالب جلوه دهد.


رنگهای مکمل:
بهترین رنگها برای پوشیدن رنگهایی هستند که با هم ترکیب می شوند یعنی یکی از رنگها دیگری را کامل می‌کند.
این نوع ترکیب رنگها را ترکیب رنگهای متضاد می نامند.
این رنگها شامل رنگهای قرمز،سبز،بنفش،زرد و آبی و نارنجی می باشند.
شاید بعضی اوقات بر روی کاغذ کنار هم گذاشتن این رنگها خیلی احمقانه به نظر بیاید اما در حقیقت این ترکیب رنگها با هم خیلی خوب عمل می کنند.
برای پیدا کردن رنگهای متضاد کافی است از گردونه رنگ ها دو رنگ مقابل هم را انتخاب کنید برای مثال نارنجی در مقابل آبی یا قرمز در مقابل سبز از گردونه رنگها شما میتونید رنگهای متضاد را به راحتی شناسایی کنید.


رنگهای متشابه:
این حالت زمانی اتفاق میفتد که دو یا سه رنگ بر روی گردونه در کنار هم قرار بگیرند مانند رنگهای قرمز و  نارنجی و زرد. این رنگها به طور طبیعی با هم ترکیب می‌شوند و بازخورد بسیار خوبی را در نگاه مخاطب ایجاد میکنند. اگر چه این روش به ما رنگهای متشابه را معرفی میکند اما باید توجه داشت که رنگهای قرمز و صورتی را همواره باید از هم جدا نگه داریم چرا که به قول بوگاردوس رنگ قرمز رنگ گرم و سنگین به حساب می آید اما رنگ صورتی رنگ سرد و سبکی محسوب می شود به همین لحاظ انتخاب این دو رنگ در کنار هم انتخاب هوشمندانه ای نیست.و عدم تطابق و تعادل در چشم ایجاد میکند. اما با این حال اگر همچنان مشتاق هستید که این رنگها را در کنار هم داشته باشید بهتر است از یک رنگ سفید و یا رنگ جین در کنار آنها استفاده کنید.

رنگهای سه گانه:

اصطلاح سه گانه به سه رنگ در چرخونه رنگی گفته می شود که فاصله آنها از یکدیگر برابر است. صورتی ، سبز و نارنجی نمونه های خوبی ازاین مورد هستند.

این خانم ترجیح می دهد پالتوی خاکی خود را با پیراهن صورتی
و کفش نارنجی ست کند

رنگهای طبیعی:
رنگ های این دسته به رنگهای خنثی معروف هستند.
زمانی که دو یا چند رنگ خنثی را با هم ترکیب کنید میتوانید به این ترکیب رنگ دست پیدا کنید.
مسلماً این ترکیب رنگها از کاربردی ترین رنگها محسوب میشوند و شامل خاکستری و سرخ و سیاه و کرم و قهوه ای میشوند که به نوبه خود همه با هم به طرز شگفت انگبزی عمل می کنند تا یک ترکیب رنگی شیک و متوازن ایجاد کنند.

فلوری توماس در یکی از برنامه های فشن مد در لندن ترکیب رنگ خنثی را انتخاب کرد


چگونه از گردونه رنگ به بهترین نحو استفاده کنم:
فارغ از هارمونی سازگاری رنگها باز هم به طور قطع در مورد گرم یا سرد بودن رنگها نمیشود اظهار نظر کرد.
رنگهای مورد استفاده در چرخونه در یک نیمه بسیار گرم با سایه های همچون غروب آفتاب و در طرف مقابل سرد در نظر گرفته شده است. بوگاردوس توصیه میکند رنگ پوست شما مهمترین مسأله برای در نظر گرفتن و انتخاب رنگها می باشد این موضوع ویژگیهای شما را افزایش می دهد و چهره شما را جذاب و دلفریب میکند.
کسانی که ته رنگ زرد به سمت تیره دارند می بایست رنگهای گرمتر را در هر دو نیمه چرخونه انتخاب کنند. بنابراین رنگهایی مثل زرد طلایی ، قرمز،نارنجی، فیروزه ای سیر از جذابترین رنگها برای این طیف رنگ پوست محسوب میشود. برای پوستهای با ته رنگ سفید به روشن ، صورتی، یاقوتی و سرمه ای توصیه میشود.


توضیح در مورد رنگ فیروزه‌ای:
اگر بخواهیم ترجمه خود آن را به کار ببریم چاپلوس ترین رنگ دنیاست. چاپلوس معمولا به افرادی اطلاق میشه که میخان با رفتار و حرفهاشون دلربایی کنن حالا اگه یه پوشش فیروزه ای با سایه های تیل رنگ با رنگ موهای تیره و سایه های آبی هم به ترکیب خودشون اضافه کنن فکر میکنم به هدفشان برسند. این رنگ برای کسانی که رنگ پوست تیره دارن فوق العاده اس از اونجایی که رنگ فیروزه ای درست مقابل رنگ نارنجی در چرخونه رنگ قرار داره بهترین ترکیب رنگ رو میتونه برای افرادی که در دوره برنزه کردن پوستشون قرار دارن رو فراهم کنه.


این مطلب اختصاصی سایت برناز می باشد و استفاده از آن داخل سایت های دیگر با ذکر منبع مانعی ندارد.

تماس با ما

تهران ستارخان خیابان صادقی پور کوچه کریمی پلاک 3 واحد 1

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: 9:30 الی 18:00

پنج شنبه: 9:30 الی 14:00

۹۱۲۶۳۵۴۳۶۱_۹۱۲۴۰۱۹۷۶۶
با ما در تماس باشید
SPIN TO N
نام و آدرس ایمیلتان را وارد کنید
شانس خود را برای دریافت کوپن تخفیف امتحان کنید
هر آدرس ایمیل فقط یک بار میتواند از اسپینر استفاده کند
هیچ گونه تقلبی در کار نیست
شانستو امتحان کن